ping pong
ping pong

این وبلاگ رو تقدیم میکنم به همه عزیزانی که به این ورزش مفرح علاقه مند هستند یا با دیدن این وبلاگ میخواهند این ورزش را شروع نمایند که جای خوشحالی دارد و خدا رو سپاسگذاری مینمایم


آنالیز و پیشنهادات مربی تیم ملی تنیس روی میز به تمامی راکت به دستان ایرانی

آنالیز و پیشنهادات مربی تیم ملی تنیس روی میز به تمامی راکت به دستان ایرانی

                                  

به گزارش سایت خبری فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ایران ، احمد جعفری پور مربی تیم ملی بزرگسالان تنیس روی میز به تشریح و آنالیز بازی 9 راکت به دست برتر پرداخت.

1- نیما عالمیان :

این بازیکن خوش تکنیک و خوش اخلاق که در مسابقات برای قهرمان شدن نسبتا در حاشیه امنیت قرار داشت با توجه به اینکه بیشتر تمرینات خود را با برادر بزرگتر، نوشاد عالمیان قویترین بازیکن ایران انجام میدهد نسبت به بقیه بازیکنان قبراق تر در این رقابت ها حضور داشت.

سرعت حرکات دست هچمنین سرعت ضربات به ویژه در جناح فورهند بسیار خوب تقویت شده بود ، ولی با وجود اینکه حرکات ظریف بر روی میز را تا حدودی خوب تقویت نموده ولی همچنان نیاز به تلاش بیشتری برای تقویت ضربات حمله ای بر روی میز از دو جناح میز را دارد .

و برای ظاهر شدن در رقابت های بسیار سطح بالا هنوز از حملات کوبنده ی جناح بکهند رنج می برد و با فاصله از میز بیشتر ضربات حمله ای را با فورهند پوشش می دهد.

وی از لحاظ تقویت بعد جسمانی مخصوصا انعطاف پذیری نیاز به تلاش خیلی بیشتری دارد.

2- محمدرضا اخلاق پسند :

بخاطر آسیب دیدگی از ادامه رقابت ها انصراف داد و نیاز به استراحت کوتاه مدت حد اقل دو یا سه هفته ای دارد .

این بازیکن بسیار جنگنده و غیرتی دارای حرکات پای خوب و تداوم ضربات حمله ای فورهند می باشد .

دریافت های حریف که به گوشه ی بکهند او ارسال میشود ، سرعت توپهای بکهند تاپ اسپین این بازیکن به مراتب کمتر از جناح فورهند می باشد و بزرگترین مشکل این بازیکن غیرتی سرعت کم توپهای تمام کننده از هر دو جناح مخصوصا از طرف بکهند میباشد .

شرایط بحرانی بازی را در مسابقات به خاطر تجربه زیاد به خوبی اداره می کند و هنگام فاصله گرفتن از میز بیش از 95 درصد ضربات حمله ای را با فورهند حمله یا پاسخ می دهد .

با توجه به این سبک که ضربات حمله ای را با یک جناح اجرا میکند نیاز به آمادگی جسمانی خیلی سطح بالا و حفظ این آمادگی جسمانی در طول سال را دارد  ولی همچنان میتواند جناح بکهند خود را برای اجرای ضربات کشنده ی حمله ای تقویت نماید.

3-  مهران احدی :

بازیکن با تجربه و خوش اخلاق و تحصیل کرده  به خاطر دلایل شخصی و .... ، انگیزه های خود را از دست داده بود  واز تیم ملی نسبتا فاصله گرفته بود با برنامه ریزی صحیح و درک شرایط و حضور منظم در اردوی تیم ملی و با برنامه ریزی اختصاصی حضور مقتدرانه و سربلندی در این رقابت ها را داشت.

این بازیکن کنترل بسیار خوبی از هر دو جناح بر روی ضربات حمله ای حریف دارد مخصوصا از طرف بکهند  و نزدیک میز ضربات دفاعی خود را با فشار به گوشه های میز حریف به ضربات حمله ای تبدیل کند و بازیکن مقابل مجبور است تحت فشار با حرکات پای طولانی به ضربات حمله ای ادامه دهد و در نتیجه از قدرت ضربات حریف کاسته میشود ولی وی در چنین شرایطی باید ضربات counter topspin  یا ضربات حمله ای متقابل خود را بسیار تقویت نماید و از این طریق امتیازات زیادی را در بازی کسب نماید .

وی اگر ضربات تمام کننده و سرعتی را در طول بازی چاشنی بازی خود کند خیلی از حریفان حرفه ای را هم می تواند به زحمت بیندازد.

در ضمن برای ظاهر شدن در سطح بسیار حرفه ای جناح بکهند خود را برای ضربات سوم تقویت نماید .

غیرت احدی  با توجه به سن بالای او نسبت به دیگر بازیکنان مثال زدنی است پیروزی شیرین او برابر نیما عالمیان نشان از بیرون آمدن وی از لاک دفاعی می باشد.

4-  عارف احمدی فر:

بازیکن بسیار محبوب ، مودب و بدون حاشیه دارای سبک بازی کنترلی و در بعضی مواقع ضربات حمله ای از طرف جناح فورهند را دارد بخاطر تشخیص خوب نقاط فرود توپ ضربات حمله ای حریف ، دفاع یا بلوکه های او مثل سد یا دیوار بتنی عمل میکند و بیشتر حریفان داخلی را در تداوم ضربات حمله ای خود به اشتباه وادار میکند.

 سبک بازی وی نیمه سنتی و نیمه پیشرفته است برای ظاهر شدن در سطوح بالا و حرفه ای حتما باید تکنیک حمله ای خود را در هر دو جناح تقویت کند.

5-   میدیا لطف الله نسبی :

تنها نماینده ی خطه ی قهرمان پرور کردستان هنوز هم از ازدیاد توده چربی بدن و اضافه وزن رنج میبرد ولی تا حدودی خود را به فرم مطلوب بدنی رساند که باید بیشتر در این زمینه تلاش نماید.

او که خود بازیکن خوش تکنیک است تلاش میکند سبک بازی خود را به سبک بازیکنان حرفه ای دنیا ارتقاء دهد و تا حدودی نیز با دو جناحه بازی کردن و مخصوصا دو جناحه حمله کردن موفق عمل کرده و رفته رفته اعتماد به نفس لازم و کافی را برای اجرای فورهند و بکهند تاپ اسپین بصورت حمله ای دو جناحه به دست آورده است.

دریافت او بر روی سر زمین های کوتاه و میانی حریف با ضربات بکهند فلیک با تکنیک عالی اجرا نمیشود و درصد خطاها بالاست و یا کمتر اجرا میشود.

در سرویس های بیرون از میز حریف مخصوصا در گوشه ی بکهند ضعیف عمل میکند و بیشتر دریافتش بصورت حمله با قوس یا هل دادن روی میز حریف ارسال میکند که این توپها باید با سرعت و پیچ مناسبی به گوشه های میز سرویس زننده ارسال شود تا بازیکن سرویس زننده ضربه سوم قوی جهت گرفتن امتیاز را بخوبی اجرا نکند.

درصد خطا برای اجرای ضربات تمام کننده به علت بالا آوردن بیش از حد آرنج زیاد می باشد.

6-  حمید رضا طاهرخانی :

بازیکن بسیار خشرو و خوش قلب و منظم اردو های تیم ملی بازیکنی بسیار جنگنده و تعصبی که برای گرفتن یک امتیاز خود را به آب و آتش می زند و مسابقات امتیاز بالا و نزدیک را بخوبی نمیتواند مدیریت نماید.

لذا با وجود تلاش و جنگندگی و حرکات پای بسیار خوب گیم های امتیاز بالا و برابر را بیشتر واگذار می نماید.

او بعد از سرویس خود دریافت هایی که به گوشه میز سمت بکهند او ارسال می شود ضربات حمله ای سرعتی سوم تمام کننده با تکنیک بکهند تاپ اسپین با تنش و حرکات اضافی همراه است و به همین خاطر در صد خطا خیلی بالاست و ضربات مطمئنی نیست .

با پشتکار و تلاش زیاد خود ، سیر صعودی خیلی خوبی داشته و اگر بخواهد در تیم ملی بزرگسالان نقش کلیدی داشته باشد باید ضربات سوم بکهند تاپ اسپین را برای گرفتن امتیاز و با سرعت و قدرت تمام تقویت نماید.

در طول بازی با توجه به تغییر تاکتیکی حریف ، تاکتیک خود را اصلا تغییر نمی دهد و ریتم بازی یکنواختی را از اول تا انتهای بازی اجرا می نماید.

از جناح فورهند روی دریافت های حمله ای حریف ضربه ی متقابل (counter topspin) تمام کننده را به خوبی اجرا می نماید.

7-  محمد علی روئین تن :

اگر ضعف ها و سبک بازی خود را تا حدودی تغییر دهد می تواند در آینده ی نه چندان دور جانشین شایسته برای بزرگان این رشته باشد.

از بزرگترین ضعفهای این بازیکن بیشتر دریافت ها بر روی میز یا حتی سرویس هایی که به بیرون از میز هدایت می شوند با تکنیک کات پاسخ می دهد که چنین بازیکنی باید خیلی زود این تکنیک تقریبا دفاعی را با ضربات بکهند فلیک یا فورهند فلیک یا سرویس هایی که به بیرون از میز هدایت می شوند با تکنیک حمله ای پاسخ دهد.

دومین ضعف وی ، بعد از هر ضربه ای مخصوصا بعد از هر دریافت قدمهایی به عقب بر می دارد و نزدیک میز با سرعت و تهاجمی بازی نمی کند .

بیشتر ضربات حمله ای او با قوس و پیچ همراه است و سرعت نقش کمی در اجرای این ضربات حمله ای دارد و هنوز به تکنیک بکهند تاپ اسپین حمله ای مخصوصا در ضربات حمله ای و با تداوم خوب مسلط نیست.

8- پوریا  عمرانی :

جوان ترین ، آرام ترین بازیکن اردو های تیم ملی و بسیار خوش تکنیک و دو جناحه است.

به علت اینکه پاهای وی بیش از حد معمولی بازتر و مرکز ثقل بدن بیش از حد لازم پایین می آید و کف پا با تمامی سنگینی بدن به زمین چسبیده و حرکات پا مخصوصا به سمت راست میز به کندی انجام می شود.

او نمی تواند توپهایی را که به گوشه های میز ارسال می شود را با ضربات عالی و حمله ای پاسخ دهد و در طول بازی کاملا یکنواخت بازی می کند .

او به علت اینکه بیش از حد مورد نیاز آرام میباشد مثل ربات عمل میکند.

وی در طول بازی انرژی مثبت را به خود مخصوصا در گرفتن امتیازات منتقل نمی کند ، باید هم در اردو ها و هم هرجایی که تمرین می کند روی حرکات ظریف روی میز بیشتر کار کند ( حمله ای ) .

وقتی بازی حساس می شود یا یک باخت حساس می دهد تمرکزش برای بازی های بعد کمتر میشود و کاملا از لحاظ روحی و روانی برای ادامه بازی ها افت میکند.

9- واحد مالمیری :

او که از آسیب دیدگی مزمن رنج میبرد و به علت آسیب دیدگی از ادامه بازی ها انصراف داد ، بازیکن خوب و پرتلاش ، سبک بازی خود را باید از تک جناحه بودن و آن هم فقط از طرف فورهند خارج نماید و بیشتر ضربات را ازسمت گوشه بکهند را با هل پاسخ دادن را باید تغییر دهد و به بکهند تاپ اسپین سرعتی تبدیل نماید. وگرنه کار دشواری برای رقابت در سطوح حرفه ای خواهد داشت.

بیشتر آسیب دیدگی های او هم از فشار بیش از حد به زانو ها جهت رسیدن به تمامی توپهای با فاصله از میز و با زاویه زیاد و تحت فشاربا فورهند پدیدار می شود.

 

البته در این آنالیز ها یک نکته نباید فراموش شود که سطح تنیس روی میز ایران در سالهای اخیر جهش نسبتا خوبی داشته و بیشتر در مورد ضعف های بازیکنان جهت برطرف شدن ضعفها تجزیه و تحلیل شده است .

پیشنهادات مربی تیم ملی تنیس روی میز به تمامی راکت به دستان ملی پوش ایرانی

 1- حمله بر روی سرویس های کوتاه و میانی (( به وسیله بیشتر بکهند فلیک بیشتر و بعضا فورهند فیلیک )) و سرویس هایی که به بیرون از میز هدایت میشود با سرعت نسبتا مناسب اجرا شود.

2-تقویت ضربات سوم تمام کننده بر روی ضربات بکهندفلیک یا احیانا فورهند فلیک

3-تقویت ضربات حمله ای متقابل  counter topspin  بر روی میز (( در تنیس روی میز مدرن امروزی بلوکه کردن توپ های حمله ای حریف کمرنگ تر شده و رفته رفته ضربات حمله ای متقابل جایگزین بلوکه کردن می شود .))

4-نزدیک به میز و تهاجمی بازی کردن برای افزایش سرعت توپها ی حمله ای و تحمیل زوایای بیشتر میز و وادار کردن حریف به حرکت های طولانی و تحت فشار ، ضربات حمله ای را انجام دهد.

5-بالا بردن قدرت پیش بینی ضربات حریف

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تمامی بازیکنان تنیس روی میز ایران مخصوصا ملی پوشان ،به امید اینکه شاهد پیشرفت همه راکت به دستان ایرانی در تمامی عرصه های بین المللی باشیم.نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

شنبه 12 اسفند 1391برچسب:, |

 


بسم الله الرحمن الرحیم به وبلاگ من خوش آمدید سلام به همه عزیزانی که از این وبلاگ بازدید میکنند امیدوارم بتوانم دقایق مفرح برای شما فراهم نموده البته با نظرات و پیشنهادات شما عزیزان سعی میکنم ان را به بهترین وجه تصحیح نموده و اگر در مطالب کمبود یا کاستی هست امیدوارم پیشکسوتان محترم و بازیکنان حرفه ای این ورزش مرا یاری نمایند . با تشکرhamid_y


عکس ورزشی و اموزشی پینگ پنگ
عکسهای زیبای پینگ پنگ سری2
عکس از طبیعت
عکس کودکانه
اخبار و رویداد های مهم ورزش پینگ پنگ تا20/02/2012
(مشاهده و دانلود)تاریخچه پینگ پنگ
مسابقات اجرا شده یا در حال اجرا استانها
جدول برگزاری مسابقات کشور عزیزم ایران و جهان
معرفی تخته ورویه پینگ پنگ
اس ام اس
اخبار رویداد های مهم ایران و جهان
عکسهای عاشقانه
عکس مسابقات اپن کاپ فجر2012 تهران
اخبار و رویدادهای پینگ پنگ از مورخه21/02/2012
دانلود اهنگ برای عزیزان طرفدار پینگ پنگ
(دانلود و مشاهده)اموزش پینگ پنگ (تاپ اسپین1)توسط استاد مجید احتشام زاده
دانلود و مشاهده (پینگ پنگ)طریقه ایستادن وتکنیک استفاده از کات توسط استاد احتشام زاده
(دانلود و مشاهده)اموزش پینگ پنگ (تاپ اسپین2)توسط استاد مجید احتشام زاده
دانلود و مشاهده (پینگ پنگ)بازی دو نفره یا دبل توسط استاد احتشام زاده
مشاهده(فیلم) بازی نوشاد و کینتا
هیت تنیس روی میز شهرستان ابهر (استان زنجان)
هیت تنیس روی میز شهرستان خرمدره(استان زنجان)
هیت تنیس روی میز زنجان
اموزش پینگ پنگ توسط استاد جمیل لطف اله نسبی

 

hamid_y

 

 

 

افشین نوروزی پس از بخشیده شدن دوباره محرومیتش رقابت های لیگ را از هفته پنجم دور برگشت آغاز کرد.
رقابت های انتخابی تیم ملی بانوان:اصلاحیه / نخستین بانوی المپیکی تنیس روی میز یک بار دیگر بر بام ایرا
زارع پور در گفت وگو با پانا: تنیس روی میز الگویی برای ورزش ایران در تعامل با آموزش و پرورش:رئیس فدر
زارع‌پور: حاشیه‌ها تاثیرگذار بودند/ بدهی دانشگاه آزاد ارتباطی به محرومیت نوروزی ندارد
هفته چهارم دور برگشت لیگ برتر تنیس روی میز :پیروزی مقتدرانه دانشگاه آزاد برابر نفت سپاهان
هفته چهارم دور برگشت لیگ برتر تنیس روی میز :صدر نشینان جدول میزبان قعر نشینان
در فاصله دو هفته به پایان لیگ دسته اول:مقاومت قم شانس صعود به ليگ برتر تنیس روی میز را از دست داد
پس از نشست هم اندیشی اعضای مجمع:محمد زارع پور به عضویت کارگروه بررسی اساسنامه کمیته ملی المپیک در آم
با پایان دور نخست رقابت های انتخابی تیم ملی بانوان: شهسواری پیشتاز بانوان / 8 راکت به دست راه یافته
روی خط اخبار استان فارس:شيراز فاتح مسابقات قهرماني تنيس روي ميز استان
هفته پایانی لیگ برتر جوانان و امید: پتروشیمی بندرامام برای پنجمین بار قهرمان لیگ برتر جوانان و امی
هیت تنیس روی میز شهرستان ابهر(استان زنجان)
هفته پایانی لیگ برتر جوانان و امید: پتروشیمی بندرامام برای پنجمین بار قهرمان لیگ برتر جوانان و امی
اموزش نحوه اجرای پیچ توسط استاد جمیل لطف اله نسب (3)
اموزش پینگ پنگ :نحوه اجرای پیچ توسط استاد جمیل لطفاله نسبی(2)
اموزش نحوه اجرای پیچ توسط استاد جمیل لطف اله نسب (1)
(فیلم)بازی نوشاد عالمیان با کینتا بازی زیبا و اموزشی
سلام: خوش امدید:
روی خط اخبار استان خراسان شمالی:
در تهران و به میزبانی آکادمی بین المللی تنیس روی میز :دور نخست رقابت های انتخابی تیم ملی بانوان آغاز
مربی تیم ملی بزرگسالان: وقتی نوشاد می برد به همه تبریک می گفتند جز من!
دانلود و مشاهده :اموزش پینگ پنگ پایه یا شروع
روی خط اخبار استان یزد:نتایج یازدهمین رنکینگ تنیس روی میز جوانان شهرستان یزد اعلام شد
برای حضور در مسابقات جهانی:بازیکن انتصابی تیم ملی تنیس روی میز پیش از اعزام به اتریش معرفی می‌شود
آنالیز و پیشنهادات مربی تیم ملی تنیس روی میز به تمامی راکت به دستان ایرانی
رائول کالین اعلام کرد : رقابت های بین المللی جوانان و نوجوانان در کشور عراق برگزار نخواهد شد
احدی: تا زمانی که جوانترها را ببرم، بازی می‌کنم/ تداوم قهرمانی ظرفیت می‌خواهد
رده بندی ماه مارس فدراسیون جهانی تنیس روی میز اعلام شد
هفته پنجم لیگ برتر بانوان :فولاد ماهان سپاهان بدون شکست قهرمان نیم فصل شد
دانلود و مشاهده بازی نوشاد عالمیان با وانگ قهرمان جهان
دانلود نمونه برگ ارنج تیمی بانوان
دانلود و مشاهده بازی دب در پینگ پنگ(دو نفره)
دانلود ومشاهده تاپ اسپین2
مشاهده وانلود پینگ پنگ تاپ اسپین1
اموزش طریقه ایستادن و تکنیک کات و ........
مهران احدی:کاپیتانی فقط مسئولیت را بیشتر می کند!
رقابت های آزاد و رده بندی دسته برتر جوانان دختر کشور / مسابقات انتخابي نونهالان دختر و پسر كشور
اردوی تدارکاتی تیم ملی جوانان پسر.اصفهان میزبان راکت به دستان جوان
رحمت عالمیان: نوشاد در
علیرضا حجازیان خبر داد:فرخنده سلیمانی موفق به اخذ مدرک بلوبج داوری شد
تیم تنیس روی میز مقاومت قم در دیداری حساس از رقابت‌های لیگ دسته یک تنیس روی میز
زارع پور در گفت وگو با پانا: تنیس روی میز الگویی برای ورزش ایران در تعامل با آموزش و پرورش
مهران احدی با غلبه بر نیما عالمیان فاتح رقابت های انتخابی شد / عالمیان ، احدی و طاهرخانی ملی پوش شد
رقابت های کاپ آسیا دعوت کنفدراسیون آسیا از برادران عالمیان / نوشاد و نیما راهی هنگ کنگ می شوند
مرحله دوم رقابت های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز مهران احدی برابر نیما عالمیان به پیروزی رسید/پوری
آخرین تلاش برای تصاحب پیراهن تیم ملیمرحله دوم رقابت های انتخابی تیم ملی
مراسم تقدیر از روابط عمومی های برتر استان ها و فدراسیونهای ورزشی کشور
شهابی: روابط عمومی های حوزه ورزش و جوانان به جایگاه واقعی خود دست یافته اند
لیگ دسته یک تنیس روی میز کشور مقاومت قم برابر هیئت فارس تن به شکست داد
یما عالمیان همچنان بدون شکست قابت های انتخابی تیم ملی تنیس روی میز

 

 

RSS 2.0

فال حافظ

قالب های نازترین

جوک و اس ام اس

جدید ترین سایت عکس

زیباترین سایت ایرانی

نازترین عکسهای ایرانی

بهترین سرویس وبلاگ دهی


<-PollName->

<-PollItems->

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 14
بازدید دیروز : 38
بازدید هفته : 62
بازدید ماه : 329
بازدید کل : 37530
تعداد مطالب : 76
تعداد نظرات : 1
تعداد آنلاین : 1flash player for you

جاوا اسكریپتfor your

Download Adobe Acrobat ReaderDownload Adobe AirDownload Adobe Flash Playera